Що відбувається в організмі під час і після прийому алкоголю?

Що відбувається в організмі під час і після прийому алкоголю?

Є дві новини і порада. Одна новина про міфи, інша – правдива, з неї і почнемо.

Людський організм в процесі еволюції так і не пристосувався до високих доз алкоголю. Це означає, що люди, які зловживали алкоголем напередодні, будуть відчувати симптоми похмілля або алкогольної інтоксикації. Чому так відбувається? Давайте простежимо шлях алкоголю в організмі.

1. Після прийняття алкоголю, етанол (який міститься в будь-якому алкогольному напої), практично миттєво всмоктується до крові і розноситься по всьому організму, потрапляючи до органів і тканин. Це пояснює приємне відчуття розслаблення після невеликої дози етанолу.

2. Після вживання більша частина етанолу потрапляє до печінки, де повинна проходити його нейтралізація. Спеціальними ферментами молекула етанолу розщеплюється у два етапи: спочатку до ацетальдегіду (токсична речовина), потім до води і вуглекислого газу. Механізм зрозумілий. Є одне «але»: механізм працює чітко тільки з невеликими дозами алкоголю – від 50 до 250 мл 40%- етанолу протягом 4-6 годин. Швидкість нейтралізації етанолу залежить від індивідуального стану організму.

Що відбувається в організмі під час і після прийому алкоголю?

3. Якщо кількість випитого алкоголю перевищує допустиму норму, тоді печінці може бракувати ферментів, щоб повністю перетворити молекули етанолу. Тому в кров потрапляє як чистий етанол, так і його проміжний продукт перетворення – ацетальдегід. Саме ця речовина є токсичною для організму і викликає більшість симптомів, які називають похміллям.

Що відбувається в організмі під час і після прийому алкоголю?

4. Від кількості та якості алкоголю буде залежить кількість токсинів в організмі. Багата і жирна закуска не здатна зменшити алкогольну інтоксикацію, вона додатково збільшує навантаження на печінку. Це була перша новина про міф «правильної закусі».

В результаті надмірного вживання алкоголю і переїдання організм, отруєний токсинами, страждає похміллям і відчуває:

  • ГОЛОВНИЙ БІЛЬ, ЗАПАМОРОЧЕННЯ
  • НАДЧУТЛИВІСТЬ ДО ЗВУКУСВІТЛА
  • ЗАГАЛЬНА СЛАБКІСТЬ
  • СУХІСТЬ У РОТІ, СПРАГА
  • НАБРЯКЛІСТЬ
  • НУДОТА, БЛЮВОТА
  • ЗАКРІП, ДІАРЕЯ